Oddział Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowy i Blok Porodowy

W jakiej sprawie?

Gabinet lekarski

📞44 754 48 81

informacje na temat stanu zdrowia pacjenta

Dyżurka Położnicza

📞44 754 48 83

informacje związane z pielęgnacją pacjenta

Dyżurka Ginekologii

📞44 754 48 82

informacje związane z pielęgnacją pacjenta

STATYSTYKA

Do kogo?

W jakiej sprawie?

Sekretariat Oddziału

karty informacyjne, karty zgonu, wypisy ze szpitala

WYPRAWKA DO SZPITALA

Uwaga!

Wyprawka do szpitala dla Mamy i Dziecka znajduje się w odnośniku (kliknij tutaj) lub na dole strony w załączniku.

PORODY RODZINNE

Informujemy, że znowu istnieje możliwość porodu rodzinnego. Do czego serdecznie Państwa zachęcamy. Wskazane jest, dla wspólnego bezpieczeństwa, aby osoba towarzysząca posiadała aktualny wynik wymazu PCL w kierunku SARS-CoV2. Badanie to można wykonać u nas w szpitalu przez całą dobę. Czas oczekiwania na wynik to ok. 30 min., a koszt badania to 95 zł, płatne w kasie lub bezpośrednio na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

SZKOŁA RODZENIA

Przy oddziale prowadzona była szkoła rodzenia dla ciężarnych matek od 29 tygodnia ciąży. Niestety ze względu na obostrzenia związane z pandemią zajęcia zostały wstrzymane do odwołania.

O NASZYM ODDZIALE

Z dumą informujemy, że od 1 kwietnia 2021 nasz Szpital odzyskał kontrakt z NFZ na oddziale Ginekologiczno-położniczo-noworodkowym i bloku porodowym. Od tego momentu będziemy udzielać pomocy nie tylko w nagłych przypadkach, ale również realizować będziemy planowane zabiegi ginekologiczne. Wznawiamy również diagnostykę.

Oddział położniczy stanowią jedno i dwu-osobowe sale w systemie ,,rooming-in”, które poprzez możliwość bezpośredniego, bliskiego kontaktu pozwalają nawiązać wyjątkową więź między matką i dzieckiem, już od pierwszych chwil po porodzie.

Posiadamy blok porodowy z klimatyzacją, wyposażony w specjalistyczny sprzęt medyczny KTG, USG, pompy infuzyjne, ssaki, ciągły dostęp do tlenu oraz wielofunkcyjne, mobilne łóżka porodowe, a także sprzęt do łagodzenia bólu z użyciem gazu Entonox, który bezpiecznie i skutecznie uśmierza ból w trakcie porodu oraz wannę do porodu w wodzie.
Blok porodowy posiada wydzieloną salę do porodów rodzinnych, wyposażoną w akcesoria wspomagające i ułatwiające przebieg porodu, piłki, drabinki, materace, worek sacco. Sala operacyjna z przeznaczeniem do cięć cesarskich, zlokalizowana jest przy bloku porodowym, co daje możliwość szybkiej interwencji medycznej w nagłych przypadkach zagrażających życiu matki i dziecka.

W ramach działalności Oddziału Położniczo–Ginekologicznego świadczymy usługi medyczne dla kobiet z ciążą zagrożona porodem przedwczesnym lub poronieniem. Prowadzony jest pełny monitoring dobrostanu płodu, diagnostyka ciąży z wykorzystaniem sprzętu ultrasonograficznego.

Oddział prowadzi współpracę z Bankiem Komórek Macierzystych co przekłada się na możliwość pobrania krwi pępowinowej w trakcie porodu zarówno fizjologicznego jak i cięcia cesarskiego.

Wykonywane są zabiegi operacyjne zarówno klasyczne jak i endoskopowe (laparoskopia, hysteroskopia). Tzw. drobne zabiegi prowadzone są w znieczuleniu ogólnym. Pełen zakres operacyjny obejmuje zaburzenia statyki narządu rodnego, nietrzymanie moczu z użyciem materiałów syntetycznych, nowotwory łagodne np. mięśniaki macicy, jak również nowotwory złośliwe.

Współpracujemy z ICZMP w Łodzi oraz ośrodkiem onkologicznym Nu-Med w Tomaszowie Mazowieckim.

W skład Oddziału Ginekologiczno-Położniczo-Noworodkowego wchodzi również Oddział Noworodkowy. Oddział posiada I stopień referencyjności. Sprawuje on opiekę nad noworodkami donoszonymi i wcześniakami powyżej 35 tygodnia ciąży. Zajmuje się noworodkiem zdrowym oraz noworodkami ze średnio nasilonymi patologiami. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym i terapeutycznym.

Współpracujemy ze wszystkimi szpitalami w województwie łódzkim o wyższym stopniu referencyjności, łącznie z profesjonalnym transportem karetką N.

Opiekę nad pacjentami sprawują lekarze z oddziału Dziecięcego i wykwalifikowany personel pielęgniarski z oddziału Noworodków. Wszystkim noworodkom wykonujemy pełen panel badań przesiewowych obowiązujących w Polsce.

NASZ ZESPÓŁ

Obowiązki ordynatora oddziału pełni: lek. Zygmunt Warzecha – Specjalista Położnictwa i Ginekologii

Lekarze pracujący w oddziale: lek. Mateusz Ciecierski, lek. Ewa Juszczyk, lek. Beata Konopka, lek. Wiktor Krampikowski-Michcik, lek. Tomasz Maciejczyk, lek. Jarosław Makowski, lek. Dariusz Obin, lek. Andrzej Radziszewski, lek. Andrzej Skrętek, lek. Marek Tichek

Położna Oddziałowa: poł. Magdalena Będkowska

Koordynator ds. Neonatologii: lek. Tadeusz Lizis – Specjalista Pediatrii i Neonatologii
Koordynator ds. Pielęgniarstwa Noworodkowego
: piel. Ewa Kotusiewicz

W oddziale zatrudniona jest doświadczona i wykształcona kadra pielęgniarska oraz personel pomocniczy.

PODZIĘKOWANIA OD NASZYCH ZADOWOLONYCH PACJENTEK

Dodano: 2021/12/31